Farkımız

FARKIMIZ !

1 ) Yabancı Dil eğitimini bire bir özel ders ile almak için yüksek meblağlar ödemek zorunda değilsiniz !

Karma grup sistemi ile hizmet sunan kurumlarda, 10-15 kişilik gruplarda öğrenim görmek için ödeyeceğiniz ücretlere denk ücretlerle Hacettepe Akademi'de bire bir özel ders, daha düşük ücretlerle sosyal hayatta iletişimde olduğunuz kişilerden oluşan 2-3-4 kişilik özel gruplarda öğrenim görebilirsiniz.

2) Yabancı Dil kursuna, 9-12 ay boyunca zaman ayırmak zorunda değilsiniz !

Karma gruplarda 2 seviye öğretim süresi ortalama 5 ay , 4 seviye öğretim süresi 9-12 ay arasında değişmektedir.

Hacettepe Akademi'de bire bir veya özel gruplarda, sıfırdan başlayan kursiyerler 6 ayda, 2. seviyeden başlayanlar 4 ayda konuşma düzeyine ulaştırılmaktadır.

3) Katılmak istediğiniz Yabancı Dil kursu için öğretmeninizi tanımadan kayıt olmak, sözleşme imzalamak zorunda değilsiniz.

Hacettepe Akademi, kayıt olmadan önce ÜCRETSİZ bire bir deneme dersi imkanı sunmaktadır. ÜCRETSİZ deneme dersine katılarak size öğretim hizmeti sunacak olan öğretmeninizi tanıma, iletişim kurup kuramadığınızı ölçme imkanına sahipsiniz.

4) Sadece sınavla belirlenen Yabancı Dil seviyeniz ile yanlış gruplarda Yabancı Dil öğrenim görmek zorunda değilsiniz.

Seviye tespit sınavları çoğu kurumda 20 - 50 soru ile belirlenmektedir. Oysa sınavlar her zaman doğru sonucu vermez. Hatırlayamadığınız bir kelime yüzünden yanıtlayamadığınız bir soru veya şans eseri yanıtlanan sorular, seviye belirlemede tamamen yanıltıcı olmaktadır.

Hacettepe Akademi'de seviyeniz; deneme dersinde, uzman öğretmenimiz ile bire bir belirlenir. Öğretim programı ve kaynak belirlenirken, sadece bilgi düzeyiniz değil, algı düzeyiniz, dikkat dağınıklığı ölçünüz, hafıza eğiliminiz de göz önünde bulundurularak kaynak seçimi yapılır ve program hazırlanır.

5) Yabancı Dil öğrenmek için kurumun belirlediği gün ve saatlerde derslere katılmak zorunda değilsiniz.

Karma gruplarda ders günlerini ve saatlerini kurumlar belirler. Sizler, özel hayatınızda sosyal aktivite planlarınızı değiştirerek kurs programlarına katılırsınız.

Hacettepe Akademi'de kurs günleri ve saatleri, sizin istemiş olduğunuz günlere ve saatlere göre planlır. Sosyal aktivite planlarınızda değişiklik yapmadan, kendinizi en verimli hissettiğiniz gün ve saatlerde öğrenim görerek derse en üst düzeyde adapte olacaksınız.

6) Kurs başlama tarihini beklemek zorunda değilsiniz.

Karma gruplarda, öğretime başlama tarihi vardır ve çoğu kurum belirttiği tarihte grup sayısını oluşturamadığı için ders başlangıç tarihini ertelemek zorunda kalır.

Hacettepe Akademi'de derslere istediğiniz tarihte başlayabilirsiniz.

7) Devamsızlık yaptığınızda ders kaybı yaşamak zorunda değilsiniz.

Karma gruplarda devamsızlık yaptığınızda ders işlendiği için kaybınız oluşacaktır. Her ne kadar telafi dersi imkanı sunulsa da derste öğrenmeniz gereken konuyu telafi etmeniz zordur.

Hacettepe Akademi sizlere %20 devamsızlık hakkı vermektedir. İster mecburi ister keyfi, dersinizi 1 gün önceden haber vererek iptal edebilirsiniz. Ders iptali yaptığınızda özel öğrenim gördüğünüz için ders ve ücret kaybı yaşamazsınız.

8) Tekrar tekrar aynı konuları görerek sıkılmak zorunda değilsiniz.

Müfredatımız tamamen size özel hazırlandığı için hızlı algıladığınız konular hızlı, yavaş algıladığınız konular ise öğrenim sağlanana kadar tekrar edilir. Bunun için öğrenemediğiniz hiçbir konu kalmaz ve %100 öğrenim sağlanmış olur.

9) Utanma duygusuyla sessiz kalmak zorunda değilsiniz.

Toplumumuzun Yabancı Dil konuşamamasının en büyük faktörlerinden biri utanma duygusudur. Tanımadığınız kişilerden çekinme duygusu konuşma seviyenizin ilerlemesine engel olmaktadır. Öğretmeninizle bire bir yapacağınız diyaloglar veya sosyal hayatta beraber olduğunuz arkadaşlarınız ile katıldığınız özel gruplarda kurduğunuz diyaloglarla eğlenerek konuşma seviyenizi ilerleteceksiniz.

10) Özel hayatınızda yaşadığınız sorunlar nedeniyle derslere katılamadığınızda, öğrenim göremeyeceğiniz kursa devam etmek zorunda değilsiniz.

Kursa başladıktan sonra herhangi bir sebeple devam edemeyecek duruma geldiğinizde Hacettepe Akademi sizlere kayıt dondurma veya kayıt iptal hakkı sunmaktadır. Kurs programınızı dondurarak ilerleyen tarihlerde devam edebilir veya almış olduğunuz öğrenim hizmeti bedelini ödeyerek kurum ile ilişiğinizi kesebilirsiniz.

11 ) Sertifikanızı ve kurs bitirme belgenizi kurs sonunda alabilirsiniz.

Hacettepe Akademi, kursunu tamamlayan kursiyerlerinin Sertifika ve Kurs Bitirme Belgesini düzenleyerek almış oldukları eğitimi belgelendirmektedir.


YABANCI DİL KURSLARIMIZDA KAYIT AŞAMALARI

YABANCI DİL DENEME DERSİ : Kursiyer adayımız kayıt olmadan önce ÜCRETSİZ deneme dersine alınır.

YABANCI DİL SEVİYE BELİRLEME : Yabancı Dil kurslarında seviye tespiti farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Özellikle Yabancı Dil seviyeleri değişik kurumlarda farklı sonuçlar vermektedir. Bunun sebebi nedir ? Sadece test ile yapılan seviye belirlemeler hiçbir zaman doğru sonucu vermez. Heyecandan dolayı unutulan bir kelime, şans eseri doğru yanıtlanan sorular vb. sebepler, Yabancı Dil seviyesini belirlemede yanıltıcı olurlar.
Kurumumuz, seviye belirlemede azami hassasiyeti göstermekte, sadece test üzerinden değerlendirme yapmamaktadır. Sınava alınan kursiyerimizin test sonuçları değerlendirildikten sonra oluşan tahmini seviye üzerinden ders anlatımı yapılarak kursiyerimizin bilinçli, bilinçsiz, tereddütle veya kesin bilgiyle yanıtladığı sorular tespit edilir ve konuşma, algılama, yazma, gramer seviyeleri ayrı ayrı belirlendikten sonra hedefi doğrultusunda gruplandırılır.

YABANCI DİL DENEME DERSİNİN AMACI : Deneme dersinde, Yabancı Dil kursu alacak olan kursiyer adayımızın seviyesi, algı düzeyi ve dikkat dağınıklığı değerlendirilir. Değerlendirme sonucunda kursiyerimiz için uygun olan eğitim materyalleri, eğitim süresi, haftalık program ve esneklik ölçütleri belirlenir. Kursiyerimiz ise öğretmeni ile olan iletişim düzeyini değerlendirerek verim alıp alamayacağını ölçmeye çalışır. Kursiyer adayımızın, programı başarı ile tamamlayacağına kanaat getirilmesi halinde kayıt işlemi gerçekleştirilir. DENEME DERSİNE KATILMADAN KAYIT İŞLEMİ YAPILMAZ !!!

YABANCI DİL PROGRAM SÜRESİNİN BELİRLENMESİ : Deneme dersinde seviyesi belirlenen kursiyerimizin, hedefi doğrultusunda kaç ders eğitim alması gerektiği uzman öğretmen kadromuz tarafından belirlenmektedir.

YABANCI DİL HAFTALIK PROGRAMIN BELİRLENMESİ : Haftalık program kursiyer adayımızın boş olduğu gün ve saat dilimlerine planlanır, kursiyer adayımızın hayat yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir.

YABANCI DİL KURSU ÜCRETLENDİRME :
Kurumumuzun Yabancı Dil ders saat ücretleri, her dil kursu programı için ayrı sınıflandırılmaktadır. Belirlenen toplam sürenin, ders saat ücreti ile çarpımı ödenecek toplam rakamı belirler ve ödemeler elden nakit veya elden taksitler ile gerçekleştirilir.

TAKSİTLENDİRME : Kredi kartı veya elden taksitlendirme seçenekleri ile ödemenizi istediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

BEKLEME SÜRESİ :
Kayıt işlemi gerçekleşen kursiyerimizin, bekleme süresi yoktur. Kayıt olduğu hafta veya dilediği tarihte derslere hemen başlayabilir.

DEVAMSIZLIK : Derse katılamayacak kursiyerimizin bir gün önceden haber vermesi halinde ders hakkı kaybolmaz. Katılamadığı dersi istediği başka bir tarihte alabilir.
DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUN, SİZİ HEMEN ARAYALIM