Dil Kurslarımız

Toefl Kursları İzmir Hacettepe


TOEFL
TEST OF ENGLISH AS A FOREIGN LANGUAGE
TOEFL sınavı, Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere, 130'dan fazla ülkede bulunan 10.000'den fazla kolej, üniversite ve kurum tarafından kabul edilmektedir.
Dünya üzerinde İngilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul gören sınavdır. Standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçer.
Geçerlilik Süresi: Sınav sonucu 2 yıl geçerlidir.
YDS denkliği vardır, yüksek lisans ve doktora başvurularında kullanılabilir. Sınava giriş sayısında sınırlama olmamakla beraber başvuru tarihinizden sonraki 12 gün içinde yeni bir sınav tarihine başvuramazsınız.
Test Formatı: IBT TOEFL (Internet Based Test) ve PBT TOEFL (Paper Based Test) şeklinde 2 türü vardır.
TOEFL PBT konuşma (speaking) bölümünü içermez. TOEFL IBT ve TOEFL PBT arasında en önemli ve ayırt edici özellik budur. Ayrıca TOEFL IBT internet üzerinden geçekleştirilirken TOEFL PBT belirli sınav merkezlerinde yazılı olarak yapılan bir sınavdır.
Toplamda 120 puan üzerinden değerlendirilen TOEFL IBT sınavında; her bir bölüm kendi içinde 30 puan ile değerlendirilir.
Toplam Sınav Süresi: TOEFL IBT 4 saat 30 dakika süren bir sınavdır. Reading ve listenin bölümlerinden sonra 10 dakikalık bir ara verilmektedir.
• Okuma: 60-80 dakika
• Dinleme: 60-90 dakika
• Konuşma: 20 dakika
• Yazma: 50 dakika
Sınav Başvuruları: TOEFL IBT sınavına başvurmak için 4 yol bulunmaktadır. En hızlı ve kolay yöntem, çevrimiçi olarak internet üzerinden kayıt yaptırmaktır.
TOEFL IBT başvuruları sınav tarihinden 7 gün önce kapanır. "Kayıt onayını yazdır ve görüntüle" seçeneğini seçilerek onay belgesi yazdırılmalıdır. Ayrıca onay e-postası da gönderilmektedir.
Sınav Ücreti: TOEFL IBT sınav ücreti ülkelere göre farklılık göstermektedir. Ülkemiz için başvuru ücreti 185 $'dır.


Sınav Merkezleri: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul (Asya ve Avrupa), İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Malatya ve Mersin'de sınav merkezleri bulunmaktadır.

Başvuru linkleri : https://www.ets.org/tr/toefl/ibt/register
https://www.toeflgoanywhere.org/

DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUN, SİZİ HEMEN ARAYALIM